pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Kolejarze łączą siły z PKS

KUP LICENCJĘ
KAP
Pin It email print

Jeden bilet na pociąg i autobus? Taki pomysł ułatwień dla pasażerów mają Przewozy Regionalne i spółki PKS.

 

Notowania

PKPCARGO

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa od początku kadencji pracuje nad wspólnym biletem, z którego mogliby korzystać pasażerowie PKP Intercity, Przewozów Regionalnych i być może innych firm kolejowych. Resort wyprzedziła firma Koleo, która w sieci zaoferowała możliwość zakupu biletów na podróż pojazdami różnych przewoźników.

Przewozy Regionalne i przewoźnicy autobusowi zaoferują takie rozwiązania w przyszłym roku. W styczniu planowane jest porozumienie dotyczące wprowadzenia biletu zintegrowanego z Przedsiębiorstwami Komunikacji Samochodowej (PKS).

— Prowadzimy rozmowy z PKS. Proponujemy, by pasażerowie dojeżdżający autobusami tej firmy i przesiadający się do naszych pociągów mogli kupować jeden bilet na obydwa środki komunikacji — mówi Krzysztof Mamiński, prezes Przewozów Regionalnych.

Bilet będzie można kupić zarówno w kasach kolei, jak i autobusowych. Zintegrowany bilet powinien być tańszy od kupowanych osobno.

Mikołaj Turowski, rzecznik kolejowego przewoźnika, informuje, że docelowo w grę wchodzi także wybór dostawcy, z którym spółki będą współpracować, budując dla pasażerów ofertę sprzedaży zintegrowanego biletu przez internet. © Ⓟ

 

© Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1 Komentarze

darko 2017-01-01

I za to wielki plus dla Przewozów Regionalnych, dokładnie tak! W końcu coś dla pasażera się pozytywnego zadziało

Wiadomości dnia na Logistyka.pb.pl


Wideorelacja z XIII Forum Polskich Menedżerów Logistyki

Wideo »

Nowy fotel biurowy RS jest w zasadzie sportowym siedzeniem, które znaleźć można w różnych wersjach kultowego modelu 911, ale zaprojektowanym do użycia w pomieszczeniach. Fotel jest elektrycznie regulowany, obity skórą Alcantra i ma wytłoczony emblemat niemieckiej marki.  

Portal worldcarfans.com informuje, że potencjalni nabywcy muszą się liczyć z wydatkiem rzędu 6750 USD, czyli w przeliczeniu na polską walutę około 25 tys. złotych.

Porsche zmieni twoje biuro (WIDEO)

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu