pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

IATA: rośnie pasażerski ruch lotniczy

KUP LICENCJĘ
Tadeusz Stasiuk
Pin It email print

O 7,6 proc. wzrósł lotniczy ruch pasażerski w listopadzie 2016 r. To najwyższa dynamika wskaźnika od od dziewięciu miesięcy, wynika z danych Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych, na które powołuje się Reuters.

 

Notowania

euro, ropa brent, ATCCARGO

Organizacja podkreśla odbicie zauważalne na europejskim rynku. Popyt na usługi przewoźników zwiększył się bowiem o 8,3 proc. , co zdaniem IATA sugeruje, że region odżył po okresie niepewności wywołanej atakami terrorystycznymi i polityką.

Z kolei wskaźnik potencjału przewozowego wzrósł mniej niż popyt, notując zwyżkę o 6,5 proc. Natomiast wskaźnik obłożenia, wskazujący jak zapełnione były samoloty w trakcie lotów podskoczył o 0,8 proc. do rekordowego poziomu 78,9 proc.

IATA oczekuje, że po osiągnięciu szczytu rentowności w 2016 r. bieżący rok będzie prawdopodobnie stał pod znakiem jej spadku.

Powodem do obaw, będzie zagrożenie terroryzmem, pytanie o trwałość ożywienia gospodarczego, wzrost cen ropy naftowej oraz rosnące protekcjonistyczna retoryka – ocenia Alexandre de Juniac, szef IATA.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na Logistyka.pb.pl


Wideorelacja z XIII Forum Polskich Menedżerów Logistyki

Wideo »

Nowy fotel biurowy RS jest w zasadzie sportowym siedzeniem, które znaleźć można w różnych wersjach kultowego modelu 911, ale zaprojektowanym do użycia w pomieszczeniach. Fotel jest elektrycznie regulowany, obity skórą Alcantra i ma wytłoczony emblemat niemieckiej marki.  

Portal worldcarfans.com informuje, że potencjalni nabywcy muszą się liczyć z wydatkiem rzędu 6750 USD, czyli w przeliczeniu na polską walutę około 25 tys. złotych.

Porsche zmieni twoje biuro (WIDEO)

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu